RSS
 

Dygresjka

02 lut

Kolejne serie ostrzałów. Gdzieś w nie takiej znowu oddali grzmoty artylerii brzmią jak nadchodząca burza. Po uderzeniu rozchodzi się jeszcze pomruk zniszczenia, a za nimi kolejne. Pisze na klawiaturze na wyczucie i jak długo akumulator wytrzyma- od kilku dni ciągłe przerwy w dostawach prądu.
A może to celowe działania? Petrówka,Kijowska dzielnica,zewnętrzna część Kujbyszewskiej to już właściwie zgliszcza.Ci którzy zostali i przeżyli mieszkają w piwnicach, teraz ogień znacznie się przybliżył do centrum. Wychodząc do pracy słyszę już wybuchy kilkaset metrów dalej- pózniej zbieram tylko doniesienia: uderzenie pocisku w dach,bezposrednie trafienie w mieszkanie,zniszczona część szkoły.
Kilka dni temu pociski eksplodowały tuż obok kolejki do opieki społecznej. Ludzie oczekujący pomocy skończyli bez ręki,z 3 cm odłamkami w głowach. Inni w trolejbusach,w autobusach.Niech mi ktoś powie,że przy kolejce do humanitarki „separatyści”w biały dzień zaparkowali wyrzutnie rakietową i rozzpoczeli ostrzał,a skrzywdzone ATO tylko odpowiedziało. Zapewne na pojazdach komunikacji miejskiej zamontowane z kolei są „chryzantemy”- czemu nie?Wyobrażnia mediów wiele potrafi,a bezrefleksyjny widz wszystko łyknie-łatwiej przytaknąć niż narazić się na ból myślenia.
Jest też koncepcja,że to powstańcy z maniakalną lubością ostrzeliwują od miesięcy własne domy,rodziny i szkoły- czemu nie? przecież to Rosjanie,a Rosjan się dehumanizuje w majestacie prawa. Co innego z”drugą stroną”- za chwile samo użycie słowa „banderowiec” będzie zagrożone utratą pracy i infamią.Nie przypominam sobie,aby ABW/prokurator biegał po internetach szukając winnych grożenia np.mnie. Co? To,że ja sobie kpie z internetowych herojów nie znaczy,że prokurator nie ma pewnych obowiązków – tak pamiętam, ze mną poprzez e-maile rozmawiać nie będzie,ale miesiąc temu mnie namierzyli-a tak się ukrywałem… .
Wracając do Donbasu,trzeba przyznać,że w ostatnich dniach oddali jednak kilka celnych strzałów. Nooo zbliżonych do celnych,granica błedu 500 metrów. Biorąc pod uwagę,że od conajmniej września się wstrzeliwują-sukces.Nie powiem, gdzie. Powiem tylko,że jak to jest,że raz potrafią trafić we wszystkie budynki, obok swojego celu, ale nie w tenże właściwy, a innym razem przez 4 miesiące: przystanki,autobusy,osiedla … .
I nie piszcie mi komentarzy,że się wyrzutnie czają pod krzakami i po balkonach. Kilkanaście sytuacji,których byłem świadkem,mogę zaręczyć ręką, a nawet nogą,że nijakich gradów na miejscu ostrzału nie było. Oczywiście mogły być dzień wcześniej,mogły być kilometr dalej-nie jestem w stanie stwierdzić,ale sorry- odpowiadamy na ogień odrazu, czy jak się wytrzezwieje?

Prawda jest brutalna,nie chodzi o zagładę ludności rosyjsko-języcznej, bo jak zgładzić tych po ukropskiej stronie? Chodzi o złamanie ducha w ludziachi ten duch się łamał,ale za każdym silniejszym ostrzałem się niesamowicie podnosi. Może więc chodzi o utrzymanie stanu pernamentnej wojny artyleryjskiej, aby pod osłoną nocy doić unijną krowę póki chce płacić?Tylko czemu nikt nie powiedział tym faszystowskim komunistom (powstańcy) jakie są warunki gry? Nie bacząc na „zasady zabawy”,siły noworosyjskie zajmują kolejne miasteczka (a o miasteczkach napisze wkrótce,bo to ciekawe i straszne) i 8 tysiąca ukraińskiego chłopa znalazło się w kotle.
To już jest problem.Nie chodzi o rekrutów,jakoś się zmusi uciekających przed poborem obywateli do służby wojskowej. Sęk w tym,że te wszystkie Jarosze,Tiahnyboki,a nawet Ljaszki mają teraz broń i coś coraz głosniej warczą. Klęska debalcewska odbije się w Kijowie,oj odbije- ale jak się rzuci wszystkie siły do walki to mogą wygrać i wojna się skończy,a co jak Unia każe reformy robić? Trzeba więc dyplomacją. Tak rodzi się obłąkana ustawa o uznaniu Rosji za agresora,aczkolwiek bez stanu wojennego,ustawa o uznaniu powstańców za terrorystów,a co tam Czerwony Krzyż i mozliwość ew.negocjacji. Trzeba zwrócić na siebie uwagę zachodu to sypną groszem,a gdyby tak separatyści ostrzelali jakieś miasto, albo chociaż autobus?

 
Komentarze (36)

Napisane przez w kategorii Donieck

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Michał

  2 lutego 2015 o 22:03

  Synu… Nie dodawaj sobie centymetrów ze ktoś ci grozi. Ludzie maja prawo do oceniania otwartym tekstem twojej postawy, a ze jest dla nich tożsama ze zdrada to coz, zycie. Za chwile Noworosja ogłosi mobilizacje 100 tysiecy ludzi, co oznacza ze przez granice przejdzie kilkanaście tysiecy rosyjskich żołnierzy. Nie masz prądu mowisz, ale jak bedzie obejrzyj sobie dzisiejszy reportaż o wojskach z regularnej armii rosyjskiej którzy do domu wrócili w skrzynkach. Pewnie te zapłakane matki to banderowskie aktorki, bo przeciez pisałeś ze tu zadnego rosyjskiego wojska nie ma.

   
  • Dawid Hudziec

   3 lutego 2015 o 05:42

   Nie dodaje sobie centymetrów-o czym piszę w tekście,odnoszę się do podwójnych standardów.Trzeba rozumieć co się czyta. Na resztę zaczepek odpowiadałem już po kilkanaście razy,więc zapraszam do zapoznania się,a nie prowokowania

    
 2. ~Radel Olszak

  3 lutego 2015 o 03:40

  Już się zaczeło. Dzisiaj Ajdarowcy szturmowali Ministerstwo Obrony Ukrainy. już się żrą. Rozwiązano skompromitowany batalion albo dlatego ,że był oskarżony o zbrodnie albo poszło o Kasę. Kijów pomyślał, batalionu nie będzie to nie będziemy musieli płacić zaległego żołdu
  Niemcy dzis zadeklarowały ,że nie dadzą broni Ukraińcom dlatego ,że tego konfliktu „nie da się rozwiązać metodami militarnymi”.
  Debilny minister Schetyna ośmieszył się przed całym światem dając swoje złote myśli o wyzwoleniu Auschwitz. Ten Dureń idzie dalej i chce sprzedawać broń na ukrainę bo to jest „biznes”. Przecież pchanie broni w konflikt to isttne nawoływanie do ludobójstwa.Biznesmen się znalazł od siedmiu boleści.
  Do tego jeszcze ten dziwny „narodowiec-pro banderowiec” Maciejczuk lata po mediach jak wściekły pies. Aż dziwne ,że wszedzie go zapraszają. Żaden portal i żadna telewizja nie są przeszkodzą . Dzisiaj w TVN bryluje jutro w polskim radiu pozniej tv republika newseek i tak wkolko. Mozna sie zastanawiac tylko ktory „oficer prowadzacy” mu zalatwia te wywiady. Czy „nasz” czy amerykanski.

   
 3. ~Radek Olszak

  3 lutego 2015 o 04:22

  Czytam sobie własnie kto finansuje fundację „Otwarty Dialog” w której wolontariuszem jest Tomasz Maciejczuk.
  Sprawozdanie finanoswowe za 2013 rok.
  http://odfoundation.eu/sprawozdania/2013
  Fundacja ma ogromne przychody równe prawie 2 MLN złotych a pieniadze wplacaja jacys dziwni ludzie
  Petro Kozlovskyy- 960tys zł
  Viktor Miroshnikow 200tys
  Andriej Borovchenko Vladimirovich 180tys
  Ludmyla Kozlovsa (zalozycielka fundacji wplata 140 tys)
  Agarkov Arkady 73 tys. i inni

  Ktos zna tych ludzi? Ja do tej pory myslalem ze mlode ukrainki sa biedne i nie przywoza z ukrainy setek tysiacy zlotych i nie wplacaja do polskich fundacji takich ogromnych pieniedzy.
  Wychoodzi na to ,ze ukrainscy oligarchowie zalozyli w polsce fundacje aby krzewic „demokracje” „liberalizacje” na wschodzie. Chociaz calkiem mozliwe ze Pani Ludmyla zalozyla pralnie pieniedzy otrzymanych w walizkach od zyda Sorosa ktory ostatnio chwalil sie ze to za Majdanem to On stoi i ludzie zaangazowani w finansowane przez niego fundacjje.

   
  • ~sherkoz

   9 lutego 2015 o 13:51

   Kozlovska perfidnie kłamie, pisząc o tym, że jest założycielka fundacji. Załozycielami są niejaki Paweł Świderski (lokalny działacz PO w Kraśniku) i Ivan Sherstyuk – oszust, ostatnio odsiadujacy wyrok za zlecone zabójstwo męża swojej ofiary, od której wcześniej wyłudził 100000$. Wiele rzeczy wskazuje na to, że na kanwie niepokoi, temu ostatniemu upiekło się i wyszedł z wiezienia.

   Wcześniej była Fundacja „Dialog na rzecz Rozwoju” w Lublinie, z której Sherstyuk wyprowadził kasę, a Kozlovska, jako współpracownik, ciągana przez organy ścigania, wmówiła wszystkim, że sama stała sie ofiarą…
   Co nie przeszkadzało jej w nastepnych latach wspólnie zacząć działac przy kolejnej „pralni”.

   Kariera Sherstyuka nabrała tempa w czasie i po tzw. Pomarańczowej Rewolucji. Kozlovska ogarnia szczyty polityki już nie tylko polskiej, ale i europejskiej, światowej.

    
 4. ~Dawid Hudziec

  3 lutego 2015 o 06:46

  Zastanawiające jest, że zasadniczo kiedy nie da się zaprzeczyć temu co piszę to zawsze znajduję się „ktoś”, kto znajdzie temat zastępczy: albo, że nie pracuje dla TVP/TVN etc. ergo nie jestem dziennikarzem, albo przecinek się nie spodoba, albo albo. Jednak odnośnie tego o czym tekst właściwie jest ani słowem. Piszę o koniach to pojawiają się opinię o propagandzie i obecności rosyjskiego wojska. Robie wywiad w którym nie pada nawet słowo o wojnie to też od razu propaganda, o treści dalej ani słowa- ludzie, ja za wami nie biegam i nie krzyczę „o to prawda jedyna!”, ja nie wyskakuje do was z każdego odbiornika, z każdej telewizji i z każdej lodówki- jeżeli ktoś to czyta to znaczy, że sam dobrowolnie znalazł taką informację i oki. Jeżeli ktoś chce się dowartościować przez internet, no problem, tylko w realu juz brak odwagi co?
  Dlatego przypominam, że komentarze obrazliwe, albo wałkujące w kółko to samo bez podparcia logiką, wolą porozumienia-dialogu, mogą być przeze mnie usuwane. Ponieważ tak się mi widzi, że pyskować to sobie do kolegi z piaskownicy.
  Naturalnie powyższe odnosi się tylko do garstki natrętów, którzy szukają swojego miejsca w świecie.

   
  • ~Michał

   3 lutego 2015 o 08:48

   A na jakiej podstawie ktoś ma zaprzeczać? Piszesz że tam nie było Gradów, to co, adwersarz siedząc w Poznaniu czy Krakowie ma napisać ‚a kłamstwo, jednak były!’. Dajże spokój. Natomiast można i trzeba oceniać całość. A ta całość to wspaniały obraz DRL: nigdy nie strzelali do cywili, nigdy nie prowokowali, jak strzelają to zawsze celnie, wróg ucieka albo w kotle, naród wdzięczny obrońcom, nikt nie uciekł na Ukrainę, a to wszystko rękami bohaterskich miejscowych broniących ojczyzny, bo wojska rosyjskiego nikt nigdy nie widział. Toż to komunikaty SBU się chwowają. No i ten wywiad z Gubariewą, gdzie mówi że zabito 50 tysięcy ludzi bez słowa komentarza. Czyli jakieś 250 dziennie. Mają rozmach! I sam sobie przeczysz pisząc, że w realu brak odwagi. Skąd wiesz, sprawdzałeś? Jeżeli czytasz internet, to wiesz, że parafrazując ‚Pitbulla’ ustawiła się do ciebie całkiem długa kolejka, tak więc jeżeli będziesz chciał to zweryfikować, to pewnie okazji nie zabraknie. Pzdr.

    
   • Dawid Hudziec

    3 lutego 2015 o 09:15

    A na jakiej podstawie ktoś ma zaprzeczać? Piszesz że tam nie było Gradów, to co, adwersarz siedząc w Poznaniu czy Krakowie ma napisać ‚a kłamstwo, jednak były!’. Dajże spokój. Natomiast można i trzeba oceniać całość. A ta całość to wspaniały obraz DRL: nigdy nie strzelali do cywili, nigdy nie prowokowali, jak strzelają to zawsze celnie, wróg ucieka albo w kotle, naród wdzięczny obrońcom, nikt nie uciekł na Ukrainę, a to wszystko rękami bohaterskich miejscowych broniących ojczyzny, bo wojska rosyjskiego nikt nigdy nie widział. Toż to komunikaty SBU się chwowają. No i ten wywiad z Gubariewą, gdzie mówi że zabito 50 tysięcy ludzi bez słowa komentarza. Czyli jakieś 250 dziennie. Mają rozmach! I sam sobie przeczysz pisząc, że w realu brak odwagi. Skąd wiesz, sprawdzałeś? Jeżeli czytasz internet, to wiesz, że parafrazując ‚Pitbulla’ ustawiła się do ciebie całkiem długa kolejka, tak więc jeżeli będziesz chciał to zweryfikować, to pewnie okazji nie zabraknie. Pzdr.
    Piszesz że tam nie było Gradów, to co, adwersarz siedząc w Poznaniu czy Krakowie ma napisać ‚a kłamstwo, jednak były!’.
    Akurat takie są własnie odpowiedzi.Dajże spokój
    nigdy nie strzelali do cywili, nigdy nie prowokowali, jak strzelają to zawsze celnie
    kiedy napisałem którąkolwiek z tych rzeczy? Póki nie dostane odpowiedzi usunę każdy komentarz w tym tonie. Dlatego,że jest to po raz kolejny wmawianie tego co chcesz, abym mówił, a czego nigdy nie powiedziałem.
    wróg ucieka albo w kotle
    czyli jak pisze o powstrzymaniu ofensywy powstańczej to się już nie liczy? Albo jak pisałem, że wojsko DRL jest w odwrocie? Jesteś,albo niedoinformowany odnosnie tego co mówię/piszę, albo wolisz swoją „wersję”
    a to wszystko rękami bohaterskich miejscowych broniących ojczyzny, bo wojska rosyjskiego nikt nigdy nie widział.
    nie będę powtarzał po raz kolejny,bo i tak nie zwracasz uwagi
    No i ten wywiad z Gubariewą, gdzie mówi że zabito 50 tysięcy ludzi bez słowa komentarza
    Mówiła o pięciu tysiącach,co potwierdza chociażby OBWE
    będziesz chciał to zweryfikować, to pewnie okazji nie zabraknie
    w dalszym ciągu nie rozumiesz o co chodziło w tekscie.

     
    • ~Michał

     3 lutego 2015 o 09:35

     Na szybko odnośnie ostatniego akapitu – czemu kłamiesz?

     Published on Jan 23, 2015

     Dzisiaj to wygląda tak, że ukraińska hunta bezkarnie bombarduje nasze miasta, u nas zabito więcej niż 50 tysięcy ludzi.

     Wiesz skąd to jest? Ja wiem, że 5 tysięcy potwierdza OBWE i pewnie ta liczba jest bliższa prawdzie.

      
     • Dawid Hudziec

      3 lutego 2015 o 11:59

      Ekaterina mówi 5 tysięcy, w napisach jest błąd

       
     • ~Michał

      3 lutego 2015 o 12:24

      To warto chyba to sprostować. Nie znam rosyjskiego i z całego wystąpienia zapamiętałem przede wszystkim tą banialukę, która wyrobiła mi opinię kogo oglądam.

       
     • Dawid Hudziec

      3 lutego 2015 o 13:58

      Dzięki za zwrócenie uwagi,podobno zostało to poprawione, jak słyszę jednak nie

       
 5. ~Eliza

  3 lutego 2015 o 08:51

  p.T.Maciejczuk dzisiaj w TVN24 – ” Separatyści tworzą tarcze z żywych ludzi..”, słów brak.

   
 6. ~Piotr

  3 lutego 2015 o 09:29

  Panie Dawidzie! Niech nie zwraca Pan uwagi na „intelektualną ślepotę”. Każdy kto nie chce znać prawdy, kto jest zaślepiony kłamstwem, nie uwierzy. Pracę, a właściwie dzieło, misję, którą pan wykonuje… jest to coś niezwykłego i jest nam tutaj bardzo potrzebne. Dziękuję za PRAWDĘ.

   
 7. ~Mery Orzeszko

  3 lutego 2015 o 10:39

  Oj, żeby się ukraina nie przeliczyła z tą dojną unijną krową. Ta krowa głosem ciotki Anieli oznajmia, że już więcej mleka dla Kijowa nie da.

   
 8. ~sziwwaaa

  3 lutego 2015 o 11:35

  Nie daj się Pan zabić Panie Dawidzie.
  Cieszę się że mamy jakieś informacje bezpośrednio z miejsca tych haniebnych wydarzeń.
  Czekam na dalsze info .
  Proszę robić swoje jak do tej pory i nie przejmować się wszelkiej maści idiotami , którzy świat widzą tylko przez pryzmat faktów TVN , TVP i innych proamerykańskich mediów.

  Tylko ludzi żal , że przez politykę nie tylko ukrainy ale też innych wielkich tego świata ,znaleźli się w tak dramatycznej sytuacji.

  Pozdrawiam!

   
 9. ~Radek Olszak

  3 lutego 2015 o 12:43

  Subskrybujcie NovorossijaTV
  https://www.youtube.com/user/novorossiaTV/videos
  Kanał Kazurra też ciekawy. Angielskie napisy
  https://www.youtube.com/user/wintersodomy/videos

  Napisalem do TVN24 i do TV republika maila ze skoro zapraszaja Maciejczuka to tez jest taki Dawid Hudziec i moga sie z nim skontaktowac i pokazac jak to wyglada z drugiej strony. Niestety nie odpisali. Widac nie pasuje Hudziec im do ukladanki.
  Wielki wstyd za tego Maciejczuka. Określa siebie jako narodowca a jednoczesnie relatewizuje banderyzm. mowi ze mordy banderyrzmu na wschodzie i mordowanie ludnosci warszawy przez ukraincow to odpowiedz za „powstanie chmielnickiego”. Dziwny człowiek, ktory dostał pomieszania jakiegoś w głowie.
  Czlowiek ktory relatewizuje mordy UPA zostal medialna gwiazdka. Ktoś tego chłopaka zwyczajnie wykorzytuje. Ktoś każe mu mówić brednie, ktoś daje mu pieniądze na wyjazdy. Pytanie kto steruje tą grupą z Otwartego Dialogu Lyudmyly Kozlovskiej. Ktoś daje im pieniądze. Ktoś wkłada tego Maciejczuka do telewizora. Czy to jest przypadek ,że Maciejczuk jest w TVN24 w tv republika,w newsweeku, w polskim radiu, w tvp i wszedzie w tej swojej czarnej koszuli. tak lata do mediow ze nawet sie nie przebiera :)

  Można jeszcze dodać ,że fundacja otwarty dialog dostała od Gronkiewicz Walz prestiżowy lokal w Warszawie na nowym świecie. cala kamieca 2 pietrowa w najlepszej lokalizacji w warszawie. To tam robią swoje sabaty to z tamtąd wyprowadzaja swoje marsze pod kuriozalnymi tutuałmi.”jedz jabłka na złość putinowi” „powstymać terror putina”. To tam zapraszaja prawosekow i gloryfikuja banderyzm.
  Jest to skandal ,że Warszawa w samo swoje serce wstawiła.
  rak. Oni chyba lataja po nowym świecie i krakowskim przedmieściu aż na plac zamkowy z tymi swoimi ukraińskimi pochodami. Dobrze ,że jeszcze nie robią szowiniństycznych pochódów nienawiści z pochodniami tak jak to się teraz obecnie dzieje na ukrainie.
  Warszawa która tyle wycierpiała od ukraińcow teraz wstawiła sobie w centrum ukraińskiego troja kojańskiego. TO ukraińcy robili rzezie ludności cywilnej na Woli w Powstaniu Warszaskim. Cześć z nich została wyłapana przez powstańców i malowano im na plecach farbą wielką litere „U”

   
  • ~Michał

   3 lutego 2015 o 20:28

   Pinokio, nos ci się wydłuża, a w poście kłamstwo kłamstwem pogania!

   1) W którym roku Warszawa wycierpiała od Ukraińców? Niby w Powstaniu Warszawskim? Zostało udowodnione ponad wszelką wątpliwość, że ich tu nie było, a zbrodnie im przypisywane są dziełem RONA.
   2) Nie było żadnego ukraińskiego, ani tym bardziej banderowskiego pochodu na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.
   3) Wskaż chociaż jeden przykład w którym Maciejczuk relatywizuje zbrodnie UPA. Masz do dyspozycji cały internet. No chyba że i tam banderowscy wszystko ukryli. :-)

    
   • ~Radek Olszak

    4 lutego 2015 o 00:48

    Michał żyjesz na tym świecie czy w świecie swoich wybrażeń,
    1. http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego#

    2. Zdjęcia z Ukraińskich pochodów Nowym Światem
    http://odfoundation.eu/galeria

    3. Złotych myśli maciejczuka to szukaj na jego profilu facebookowym. nie mam zamiaru trafić czasu aby coś komuś odowodnić w interencie. Poglądy Maciejczuka są znane.

    maciejczuk pisal m.in.
    „Maciejczuk twierdził także że i udziałowi Ukraińców w likwidacji Powstania Warszawskiego nie możemy się dziwić gdyż… Polacy likwidowali ‚ukraińskie’ powstanie Chmielnickiego.
    Z innych ciekawostek warto wspomnieć szerzone przez Maciejczuka teorie o polskiej okupacji Ukrainy oraz nazywanie Stepana Bandery bohaterem narodowym Ukrainy.”

     
    • ~Michał

     4 lutego 2015 o 08:44

     Powiem krótko – gdybym był banderowcem, brałbym z ciebie cytaty garściami, żeby udowodnić ciemnotę i fałsz przeciwników. Nie jestem nim, mam do nich jednoznaczny stosunek, ale kłamstwa i nie lubię, więc:

     1) Powoływanie się na Kresy.pl to jak powoływanie się na sowiecką Prawdę czy niemiecki Der Sturmer, ale niech będzie. Nie ma absolutnie żadnych dowodów, że Ukraińcy walczyli na Woli, poza relacjami świadków, którzy za Ukraińca brali każdego, kto mówił po rosyjsku. Dopiero we wrześniu Ukraiński Legion Samoobrony został skierowany na Powiślu, ale wiedza na temat jego dokonań jest też niewielka. Mówimy o badaniach poważnych historyków, a nie Kałuskiego, który jest takim samym autorytetem jak Henryk Pająk. Już samo to, że powołuje się Poboga-Malinowskiego jest przezabawne. Wiesz przynajmniej kto to był, co napisał i w jakich okolicznościach powstała jego książka? Ja mam w domu pierwsze wydanie z jego autografem, istny biały kruk, ale wartość poznawczo-historyczną ma znikomą.

     2) Nie widzę żadnych marszów Ukrów. Jest zdjęcie marszu Solidarności z Ukrainą w którym wzięli udział głównie Polacy i to wszystko.

     3) Maciejczuk mówi o sobie w 3 osobie? Może to komunista i sam złożył na siebie samokrytykę. :-) Śmierdzi na kilometr kolejnym mitem z Kresy.pl. Daj udokumentowaną wypowiedź samego Maciejczuka, jak mówiłem mam ogromny zasób, cały internet. Nie ma? Ups…

     PS: Ty w ogóle jesteś taki domorosły historyk, twój TT to istna krynica ‚wiedzy’ – ‚Żydzi masowo kolaborowali z Sowietami. Armię Czerwoną witały tłumy, całe miasteczka żydowskie’

     Dobre!

      
     • ~Zan

      4 lutego 2015 o 21:06

      Michałku, przede wszystkim jesteś bezczelnym trollem negującym podstawowe fakty historyczne. Znamienne, że wybielasz banderowców i Żydów jednocześnie. Kolejny „ukraiński” nacjonalista od Sorosa-Kołomojskiego?

       
   • ~Radek Olszak

    4 lutego 2015 o 01:02

    Michał dzięki za twój trollowaty komentarz. Właśnie odkrryłem że w czerwcu Maciejczuk nie był wolontariuszem wożącym kalesony ale walczył z bronią w jakiś oddziale prawoseków na Ukrainie.
    http://postimg.org/image/zfn5vcr5n/

     
    • ~Michał

     4 lutego 2015 o 08:46

     Acha. Ja też założę lewy profil popierający Hansa Franka. Stworzę twój profil prywatny, wezmę zdjęcie z twoją gębą i napiszę komentarz, że to najlepszy zarządca kraju nad Wisłą w historii. I screeny puszczę w świat. Nie uwierzą? Oczywiście uwierzą. Tak jak ty wierzysz w spreparowane obrazki.

      
     • Dawid Hudziec

      4 lutego 2015 o 12:13

      Spreparowane zdjęcia,które sam robie,tak?

       
     • ~Radek Olszak

      4 lutego 2015 o 12:50

      Michał z dedykacja dla Ciebie.
      Poczytaj sobie Maciejczuka :)
      https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1908493_1535854900014673_6067763959239376242_n.jpg?oh=ec6497fa2a3a5ada96355159c27e9c5d&oe=5564CCD6&__gda__=1428340078_808b6cab502562e32a7afb4336c0b73b

      I apropo może mi wytłumaczysz dlaczego powstańcy malują tym ludziom na plecach literę U
      http://static.kresy.pl/image/x/f3a04ae1555a1ba683b1338c0c7dedd6.jpg
      Co oznacza te U? Może powstańcy się pomylili i sami nie wiedzieli kto ich mordował?
      RONA na ziemiach polskich 22 lipca trafila do czestochowy i nie uczestniczyla w Powstaniu Warszawskim.
      http://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjska_Wyzwole%C5%84cza_Armia_Ludowa

       
     • ~Michał

      4 lutego 2015 o 12:52

      Dawid: na zdjęciu trzyma granat. Jak tobie ruscy dadzą karabin do ręki i zrobią ci zdjęcie, to z automaty zrobią z ciebie żołnierza? Bez jaj. Dajcie twardy dowód, że Maciejczuk walczył, przecież świadków na pewno nie brakuje.

       
     • Dawid Hudziec

      4 lutego 2015 o 13:13

      Człowieku ze mnie media zrobiły najemnika/żołnierza jak w sieci się pojawiło nagranie, gdzie mam aparat w ręku i nikogo nie obchodziło, że bredzą

       
     • ~Radek Olszak

      4 lutego 2015 o 12:56

      Sam twoj idol Maciejczuk twierdzi ,że Ukraińcy tłumili powstanie warszawske co więcej On twierdzi ,że dobrze ,że tłumili bo naród polski przez „setki lat był przyczyną braku niepodległości Ukrainy”.
      Może znowu napiszesz ,że screen z bredni Maciejczuka znowu spreparowany :)?

       
     • ~Radek Olszak

      4 lutego 2015 o 13:04

      Przestraszony Maciejczuk odpisał mi na prv na FB. On twierdzi ,że to zdjęcie nie pochodzi z Ukrainy ale z Bałkanów. Maciejczuk ma zdolności Bilokacyjne i jednocześnie jest na ukraine i na bałkanach w kamizelce kuloodpornej i z granetem :)
      Jakby Maciejczuk uczestniczył w Wojnie na bałkanach to chyba jako 5 letnie dziecko i w tą kamizelkę by się nie zmieścił.
      Ciekawe czy ta telewizja też tak ochoczo będzie go zapraszać gdy sie dowiedzą ,że był najemnikiem.
      A co na to prokuratura?

       
     • ~Michał

      4 lutego 2015 o 13:25

      Nie znałem tego wpisu Maciejczuka, niezła brednia, przyznaję. Natomiast co do reszty zdania nie zmieniam. Żadne POWAŻNE opracowania historyczne nie potwierdzają masowego udziału Ukraińców w tłumieniu Powstania. Żadne. I tego żadną siłą nie zmienisz.

      Co do zdjęcia – nie wiem czemu malują ‚U’. A ty jak rozumiem wiesz doskonale. Zapytam się z głupia frant – a skąd? Z wywiadów z nimi? Czy kolejnych fantastycznych opracowań? Za chwilę pewnie będziesz gotowy udowodnić, że Kamińskiego i jego ludzi też nie było w Warszawie, tylko przebrani Ukraińscy.

      PS: Zadziwiające, że nie odniosłeś się do pozostałych wątków. Ale to pewnie przypadek. :-)

       
     • ~Michał

      4 lutego 2015 o 13:33

      Dawid: a co ma jedno do drugiego? Oczywiście, że zrobiły, bo nawet odkładając na bok wszystkie emocje i na chłodno, jesteś po stronie sprzecznej z interesem mainstreamu w Polsce i dodatkowo jest to temat nośny, wpisujący się w aktualny nurt antyrosyjski (o czym pisałem w innym miejscu) więc zyskuje poklask i się dobrze ‚sprzedaje’.

      Natomiast mieszasz dwie różne rzeczy. Twój adwokat twierdzi, że Maciejczuk jest / był żołnierzem sił ukraińskich. Ty irytujesz się, że ciebie wsadzili w mundur ruski, chociaż zrobili to na takiej samej podstawie, jak Maciejczuka. Czyli tam można, a w twoim wypadku nie? Abstrahuję zupełnie od oceny.

      Zresztą zobacz sam wpis Olszaka, który pewnie nosa ze swojego Pcimia czy tam inny Przasnysz nie wychylił. Ja byłem na Bałkanach bynajmniej nie na plaży i wiem, że nie trzeba wielkiego wysiłku aby we współczesnej Bośni zrobić sobie zdjęcie z kałachem i granatem. Mają ‚na wszelki wypadek’ i słusznie. Przy czym zupełnie nie oceniam, czy Maciejczuk rzeczywiście zrobił sobie tam zdjęcie, czy nie. Mówię tylko o wyciąganiu wniosków, zwłaszcza na podstawie cząstkowych / spreparowanych materiałów.

       
     • Dawid Hudziec

      4 lutego 2015 o 13:51

      a) nie mam adwokata
      b) o podobnej sprawie z Maciejczukiem pisałem na blogu, cały wpis dostał

       
 10. ~iwo

  3 lutego 2015 o 19:43

  Panie Dawidzie! Nie trzeba przejmować się wpisami nie wiadomo kogo.Jedynym alibi aby niszczyć Donbas, jest tzw. rosyjska agresja i rosyjskie wojska, których jakoś nikt nie widział a łgarstwo to typowa nie tylko banderowców lecz także polityków.
  Proszę pisać jak najwięcej wieści, oraz pozdrawiać przy okazji od zwykłych polskich zjadaczy chleba, tych dzielnych ludzi Donbasu i walczących opołczeńców!

   
 11. ~Ziutek

  3 lutego 2015 o 22:47

  Panie Dawidzie,
  proszę nie odpowiadać na zaczepki tych, którzy świadomie zabierają Panu czas i prowokują.
  Pozdrawiamy Pana oraz mieszkańców i obrońców Donbasu, a także czekamy na kolejne Pana relacje.

   
  • ~Zan

   4 lutego 2015 o 21:25

   Rozsądne rady. Po kilku zdaniach można się zorientować czy gadamy po prostu z trudnym/dociekliwym czytelnikiem czy zwykłym krętaczem z hasbary. Rzetelny i honorowy autor stawi czoła krytyce, nie będzie cenzurował tego co niewygodne, ale bez przesady. Nie można pozwolić aby byle pętak grał na nosie.

    
 12. ~malarz

  5 lutego 2015 o 14:31

  O udziale Ukraińców w PW wspominają sami Niemcy, np. gen. von dem Bach
  Tu artykuł u Gajowego Maruchy także i na ten temat (pod tekstem link do źródła):
  https://marucha.wordpress.com/2012/08/11/ukraincy-w-powstaniu-warszawskim/
  Tu także w temacie:
  http://www.historia.gildia.pl/wiek-xx/wojskowosc/ii-wojna-swiatowa/wlasowcy-w-powstaniu-warszawskim
  O wspomnianych w pow. Dirlewangerowcach:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/36_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_Dirlewanger
  O współczesnych wielbicielach Dirlewangera (+ video):
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fwielbiciele-kata-powstania-warszawskiego-swietuja-na-majdanie-video#