RSS
 

Petrówka

26 sty

 

Niniejszy materiał został nakręcony w dniu 26 stycznia 2015 roku i ukazuje skutki działalności ukraińskiej artylerii/systemów rakietowych.

25 stycznia, jak i w dzień później, Piotrowska dzielnica Doniecka została ostrzelana w 13 miejscach przez ukraińskie rakiety „Grad”. Na miejsce pojechałem z reporterką Novorossia TV Oksaną Wolczonok i dwukrotnie sami byliśmy się pod ostrzałem, przy czym sądzimy, że drugi ostrzał był wymierzony w nas celowo. Szczęśliwie tym razem nikt nie zginął.

W materiale prezentujemy stanowisko mieszkańców wobec tzw. ATO, oraz rządu prezydenta Poroszenki i pogląd tych ludzi może obrażać ludzi ślepo popierających ukraińska władzę, dlatego też uważamy, że ludzie tacy tym bardziej powinni wysłuchać co mają do powiedzenia mieszkańcy Donbasu, aby przewartościować swój pogląd na to, że tzw. ATO jest wymierzone w „terrorystów” .

Spieszę także dodać, że to co jest ukazane w materiale nie stanowi niczego nadzwyczajnego obecnie w Donbasie. To codzienność jaką ATO zafundowało swoim (niegdyś) obywatelom. Zgodnie z zapowiedzią ukraińskiego prezydenta, że ich (donbaskie) dzieci będą siedzieć w piwnicach … .

 

Oksana Wolczonok i Dawid Hudziec

 

 
Komentarze (12)

Napisane przez w kategorii Donieck

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Wacław

  26 stycznia 2015 o 22:18

  Hudziec, mam nadzieję że jak wrócisz nie trafisz od razu w ręce służb, tylko zwykłych Polaków, bo my najlepiej wiemy jak należy traktować miłośników kacapstwa i samych kacapów. Wiedzieli to nasi przodkowie, wykańczając ich w Strzałkowie i Tucholi. Nie jestem fanem Ukrainy, pamiętam ich zbrodnie, ale mam szczerą nadzieję, że zrobią w Donbasie rzeźnię. Skoro tak tęksnią za Moskwą, nie ma co ich żałować.

   
  • ~tomek

   6 lutego 2015 o 20:50

   Oddaj Karte Polaka.

    
 2. ~Wacław

  26 stycznia 2015 o 22:34

  Kasuj, kasuj… Ja jestem u siebie, w Polsce. Ty straciłeś prawo do miana Polaka, chociaż pewnie masz to w dupie, bo tu nigdy nie wrócisz.

   
 3. ~Dawid Hudziec

  27 stycznia 2015 o 01:06

  Oto co ma do powiedzenia pan Wacław na temet powyższego filmu. Zaiste poziom porywający

   
 4. ~Leszek

  27 stycznia 2015 o 01:18

  @Wacław – Ty się o niego nie martw. Bardziej zacznij się martwić o Maciejczuka bo już Lech Poznań się na niego szykuje :)

  Pozdrowienia z niebieskiego Poznania

   
 5. ~jacekooo

  27 stycznia 2015 o 03:08

  Wacław jakiś chyba wielki „Polak” już osadził Polaka który kręci filmy i przekazuje je nam wszystkim żebyśmy mogli mieć punkt odniesienia do propagandy z naszych telewizji. Sam sobie nadał prawo do osądzania jak widzę kto jest a kto nie jest polakiem. A może by tak tych co pracują dla Niemców nazwać nie polakami? To wszak Niemcy rozpętały 2 wojnę i to oni a nie jak ich nazwał kacapy palili polaków w piecach. Ale po co? Niemcy to nasi przyjaciele przecież, a co z ich ofiarami? Powie pewnie a to już historia… Ale łagry i Stalin to też już historia. Teraźniejszość jest taka że Poroszenko i jego dwór chcą na siłę Donbasowi dać zachodnie standardy. Ale na zachodzie to standardy są takie że biednych przybywa i milionerów wykarmionych z tych właśnie biedaków. Tak trudno zrozumieć że zwykli ludzie w Donbasie chcą żyć tak jak do tej pory? Tak trudno zrozumieć że USA chce kupić tam ziemie postawić stacje shell i mieć pod swoją kontrolą Donbas? Kosztem tych biednych ludzi co umierają we własnych domach zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Dajcie żyć Donbasowi i zajmijcie się prawdziwymi terrorystami tymi co nadciągają z zachodu. ISLAM to jest terroryzm a nie bojownicy Donbasu którzy walczą o swoje ziemie.

   
 6. ~Andzrej

  27 stycznia 2015 o 03:28

  Wacław, ty banderowska ścierko. Tacy jak ty wyrżneli 200 tysiecy Polaków. Nie podszywaj się pod Polaka. Tylko banderowiec albo banderowski odpowiednik folksdojcza może wspierać bandyckie ataki upadliny na wolny Donbas. Żaden Polak nie mógłby pisać tak jak ty. Niech cie Bóg osądzi, bo szkoda mojego czasu.

   
 7. ~Andzrej

  27 stycznia 2015 o 03:31

  Wacławie, jeszcze jedno, nie jesteś u siebie, bo nie jesteś Polakiem. Naplułeś na groby 200 tys. Kresowiaków. To najlepszy dowód.

   
 8. ~Andrzej

  27 stycznia 2015 o 03:39

  Panie Hudziec, jest pan szlachetnym człowiekiem. Niech pan na siebie uważa. Nie wiem czy ktoś wysłucha, ale modlę się o ochrone dla takich ludzi. Pozdrawiam z południa wojewódzwta lubuskiego.

   
 9. ~Adam

  27 stycznia 2015 o 08:23

  Gratuluję Panie Dawidzie determinacji w pokazywaniu prawdy o Donbasie.Nasze niepolskie łżemedia zakłamane sługusy „demokratycznego zachodu” nigdy nie pokazały prawdy o Donbasie

   
 10. ~Adam

  27 stycznia 2015 o 08:27

  determinacja banderowców w sianiu propagandy jest mega wielka skoro nawet tutaj dotarła taka wsza jak „Wacław”

   
 11. ~zet

  27 stycznia 2015 o 10:08

  Prosze pisac wiecej, bo z polskich mediow nie sposób sie czegos dowiedziec. Mam wrazenie ze to juz nie są polskie media to juz są media ukraińskie.
  Normalnie dziennikarze powariowali od roku czasu.
  Codziennie bombarduja nas informacjami z Rosji i Ukrainy tak jakby na swiecie nic innego sie nie dzialo. Dobre informacje to sa te antyrosyjskie, i proukrainskie, a zle te prorosyjskie i antyukrainskie.
  I tak oto ekstaza, gdy jest jakas negatywna informacja z Rosji, a na negatywne informacje z Ukrainy calkowita blokada, tylko jednostronna propaganda jaka to w Rosji bieda, oczywiscie ani slowa o biedzie i chaosie na Ukrainie.
  Calkowita filtracja informacji, o Rosji mozna pisac albo zle, albo w ogole.